Ko nozīmē būt aseksuālam

Ko nozīmē būt aseksuālam?

Kad mēs runājam par seksualitāti, ir ierasts domāt par cilvēkiem, kuriem ir seksuāla pievilcība citiem, neatkarīgi no tā, vai tā ir heteroseksuāla, homoseksuāla vai biseksuāla. Tomēr ir kāda cilvēku grupa, kas nevienam nejūt seksuālu pievilcību neatkarīgi no dzimuma. Šie cilvēki ir pazīstami kā aseksuāli.

Kas ir aseksualitāte?

Aseksualitāte ir seksuāla orientācija, kurā cilvēks nejūt seksuālu pievilcību citiem. Tas nenozīmē, ka aseksuāliem cilvēkiem nevar būt emocionālas, romantiskas vai pat seksuālas attiecības, bet pati seksuālā pievilcība nav.

Kā identificēt aseksuālu cilvēku?

Aseksuāla cilvēka identificēšana var būt izaicinājums, jo seksuālā pievilcība ir subjektīva un personīga. Tomēr ir dažas pazīmes, kas var norādīt uz aseksualitāti, piemēram, intereses trūkums par seksuālām darbībām, citu pievilcības trūkums un seksuālo fantāziju neesamība.

Ir svarīgi atzīmēt, ka aseksualitāte nav slimība, traucējumi vai izvēle. Tas ir tikai atšķirīgs seksualitātes piedzīvošanas veids.

Ir dažādi aseksualitātes veidi, piemēram:

 • Stingra aseksualitāte: kad cilvēks nevienam nejūt seksuālu pievilcību;
 • Aseksualitāte pelēkā krāsā: kad cilvēks var sajust seksuālu pievilcību dažās īpašās situācijās;
 • Demrseksuāla aseksualitāte: kad cilvēks jūtas seksuāla pievilcība tikai pēc spēcīgas emocionālas saiknes attīstīšanas ar kādu citu;
 • Arromantic aseksualitāte: kad cilvēks nejūtas romantisku pievilcību pret citiem cilvēkiem.
 • izaicinājumi, ar kuriem saskaras aseksuāli cilvēki

  Tāpat kā citas seksuālās vadlīnijas, arī aseksuāli cilvēki var saskarties ar izaicinājumiem un aizspriedumiem sabiedrībā. Bieži vien izpratnes un sociālā spiediena trūkums, lai būtu aktīva dzimumdzīve, var izraisīt izolāciju un pārpratumus.

  Sabiedrībai kopumā ir svarīgi informēt un ievērot seksuālo daudzveidību, ieskaitot aseksualitāti. Pieņemšana un cieņa ir būtiski visiem cilvēkiem brīvi un autentiski dzīvot savu seksualitāti.

  resursi un kopienas aseksuāliem cilvēkiem

  Ir vairākas tiešsaistes kopienas un funkcijas, kas sniedz atbalstu un informāciju aseksuāliem cilvēkiem. Daži piemēri ir:

  Šīs funkcijas var būt noderīgas, lai atrastu atbalstu, dalītos pieredzē un uzzinātu vairāk par aseksualitāti.

  Secinājums

  Būt aseksuālam nozīmē nejust seksuālu pievilcību citiem cilvēkiem. Tā ir derīga un likumīga seksuālā orientācija, kas ir pelnījusi cieņu un izpratni. Ir svarīgi, lai sabiedrība kopumā informētu un pieņemtu seksuālo daudzveidību, ieskaitot aseksualitāti.

  Ja esat aseksuāls vai zināt kādu, kurš ir, atcerieties, ka ir pieejami kopienas un resursi, lai sniegtu atbalstu un informāciju. Seksualitāte ir svarīga katra indivīda dzīves sastāvdaļa, un katram cilvēkam ir tiesības to izjust autentiskākajā un apmierinošākajā veidā.