Ko nozīmē mafija

Ko nozīmē mafija?

Mafija ir noziedzīga organizācija, kas parādījās Itālijā, precīzāk Sicīlijā deviņpadsmitajā gadsimtā. Tas ir pazīstams ar savām nelikumīgajām darbībām, piemēram, narkotiku tirdzniecību, izspiešanu, nelikumīgu spēli, korupciju, starp citiem noziegumiem.

mafijas izcelsme

Vārdam “mafija” ir neskaidra izcelsme, taču tiek uzskatīts, ka tas tiek atvasināts no termina “Maffiah”, kas nozīmē “patvērums” vai “pajumti”. Mafija parādījās kā Sicīlijas zemnieku aizsardzības un pašaizsardzības veids pret ārvalstu iebrucēju apspiešanu.

mafijas raksturlielumi

Mafija ir pazīstama ar savu hierarhisko un stingro struktūru ar saviem noteikumiem un uzvedības kodeksiem. To veido ģimenes vai klani, ko vada priekšnieks, kas pazīstams arī kā “krusttēvs”. Mafijas locekļi ir uzticīgi organizācijai un bez šaubām seko viņu rīkojumiem.

Turklāt mafija ir pazīstama ar savu politisko un ekonomisko ietekmi, spējot sabojāt varas iestādes un kontrolēt dažādas sabiedrības nozares. Tas ir pazīstams arī ar savu vardarbību, izmantojot draudus un slepkavības, lai saglabātu savu spēku un novērstu konkurentus.

mafijas aktivitātes

Mafija ir iesaistīta dažādās nelikumīgās darbībās, kas ir vislabāk zināmas narkotiku tirdzniecībai, izspiešanai, nelikumīgai spēlei un korupcijai. Tas atrodas arī citās nozarēs, piemēram, būvniecībā, transportā, tirdzniecībā un pat finanšu sistēmā.

mafijas cīņa

Cīņa ar mafiju ir izaicinājums varas iestādēm to sarežģītās struktūras un spējas sabojāt. Tomēr vairākas valstis ir pieņēmušas pasākumus šīs noziedzīgās organizācijas apkarošanai, piemēram, stingrākus likumus, starptautisko sadarbību un liecinieku aizsardzības programmas.

Ziņkārības par mafiju

  • Itālijas mafija ir sadalīta dažādās grupās, piemēram, Cosa Nostra, ‘Nndrangheta un Camorra.
  • Dažas slavenas filmas attēlo mafiju, piemēram, “spēcīgais boss” un “labie pavadoņi”.
  • Mafija izplatījās arī citās valstīs, piemēram, Amerikas Savienotajās Valstīs, Krievijā un Brazīlijā.
  • Īsāk sakot, mafija ir noziedzīga organizācija, kas pazīstama ar nelikumīgajām darbībām un politisko un ekonomisko ietekmi. Tas parādījās Itālijā un izplatījās citās valstīs, to mērķis ir varas iestādes.