Ko nozīmē maksāt pīlei

Ko nozīmē maksāt pīlei?

Kurš nekad nav dzirdējis izteicienu “maksāt pīlei”? Šī populārā izteiksme tiek plaši izmantota Brazīlijā, un tai ir interesanta nozīme. Šajā emuārā mēs izpētīsim šīs izteiksmes nozīmi un izcelsmi, kā arī saprotam, kā tas tiek izmantots katru dienu.

Pīles maksāšanas nozīme

Kad kāds saka, ka “maksās pīlei”, tas nozīmē, ka šī persona izturēs kaut kā sekas, pat ja viņš nebija atbildīgs par problēmu. Tas ir tā, it kā viņa pieņemtu vainu vai cieš no sekām, ko viņa nedarīja.

Šai izteiksmei ir neskaidra izcelsme, taču ir dažas teorijas par tās izcelsmi. Viens attiecas uz koloniālo Brazīlijas laiku, kad vergiem bija jāmaksā maksa par pīlēm. Ja kāda pīle tika nozagta, vergam, kas atbildīgs par dzīvnieku, būtu jāmaksā naudas sods, pat ja tas nebija vainīgs par zādzību. Tādējādi viņš beidza “maksāt pīlei” par citu kļūdām.

Lietošanas piemēri

Izteiciens “Pīles maksāšana” tiek plaši izmantots ikdienas situācijās. Skatīt dažus piemērus:

  • Jānis tika apsūdzēts par loga pārkāpšanu, bet viņš to nedarīja. Pat ja tā, viņš maksās pīlei un būs jānodrošina bojājumi.
  • Uzņēmumā visi darbinieki tika sodīti kļūdas dēļ, ko izdarījis viens darbinieks. Visiem bija jāmaksā pīle.
  • Futbola spēlē viens spēlētājs izdara nediena, bet otrs saņem dzelteno kartīti. Šajā gadījumā spēlētājs, kurš saņēma karti, maksā pīlei par viņa kolēģa izdarīto prombūtni.
  • Secinājums

    Izteiciens “Pīles maksāšana” ir ļoti izplatīta Brazīlijā, un tam ir interesanta nozīme. Tas atspoguļo ideju pieņemt vainu vai ciest no sekām kaut kam, kas netika izdarīts. Neskatoties uz neskaidru izcelsmi, šī izteiksme tiek plaši izmantota ikdienas dzīvē un ir daļa no populārās vārdu krājuma.

    Es ceru, ka šis emuārs ir noskaidrojis jūsu šaubas par “pīles” apmaksu “nozīmi. Ja jums ir vairāk jautājumu vai vēlaties dalīties ar šīs izteiksmes izmantošanas piemēriem, atstājiet komentāru zemāk.