Ko nozīmē sistoliskais spiediens

Ko nozīmē sistoliskais spiediens?

Sistoliskais spiediens ir termins, ko izmanto, lai aprakstītu asinsspiedienu sirds kontrakcijas fāzē, kas pazīstama kā sistole. Tā ir viena no divām vērtībām, kas izmērīta, pārbaudot asinsspiedienu, kā arī diastolisko spiedienu.

Kā mēra sistolisko spiedienu?

Asinsspiedienu mēra milimetros dzīvsudraba (MMHG), un to attēlo divi skaitļi. Pirmais skaitlis ir sistoliskais spiediens, kas norāda spiedienu artērijās, kad sirds sūknē asinis ķermenim.

Kas tiek uzskatīts par normālu sistoliskā spiediena vērtību?

Normāla sistoliskā spiediena vērtība parasti tiek uzskatīta par zem 120 mmHg. Vērtības no 120 līdz 129 mmHg tiek uzskatītas par augstām, bet vēl nav klasificētas kā hipertensija.

Kādi faktori var ietekmēt sistolisko spiedienu?

Vairāki faktori var ietekmēt sistolisko spiedienu, ieskaitot vecumu, dzimumu, fizisko aktivitāšu līmeni, diētu, stresu un pamatā esošos veselības stāvokļus, piemēram, sirds slimības, diabētu un aptaukošanos.

Kāpēc sistoliskais spiediens ir svarīgs?

Sistoliskais spiediens ir svarīgs, jo tas norāda uz stiprumu, ar kādu sirds sūknē asinis ķermenim. Augstas sistoliskā spiediena vērtības var norādīt uz tādām veselības problēmām kā hipertensija, kas palielina sirds un asinsvadu slimību risku.

Kā saglabāt veselīgu sistolisko spiedienu?

Lai saglabātu veselīgu sistolisko spiedienu, ir svarīgi izmantot veselīgu dzīvesveidu, ieskaitot sabalansētu uzturu, regulārus vingrinājumus, stresa kontroli, izvairīties no pārmērīga alkohola lietošanas un nesmēķēšanas. Turklāt ir svarīgi veikt regulāras medicīniskas tikšanās un ievērot veselības aprūpes speciālista vadlīnijas.

Atsauces: