Ko nozīmē Yanomami

Ko nozīmē Yanomami?

Yanomami ir pamatiedzīvotāji, kas apdzīvo Amazones reģionu, īpaši Amazonas un Roraima, Brazīlijas un Venecuēlas štatos. Tie tiek uzskatīti par vienu no lielākajām izolētajām pamatiedzīvotāju grupām pasaulē, un tajā ir aptuveni 35 000 cilvēku.

Yanomami kultūra

Yanomami kultūra ir bagāta un daudzveidīga, ar savām tradīcijām, valodu, paražām un uzskatiem. Viņi dzīvo izkaisītās kopienās, veidojot savas mājas apļveida formātā, ko sauc par “Yanos” vai “Malocas”. Katrā Malocā ir vairākas ģimenes, un to vada šamanis, kurš spēlē svarīgu lomu Yanomami cilvēku garīgajā dzīvē.

dzīves režīms

Yanomami dzīvesveids ir balstīts uz medībām, makšķerēšanu, augļu savākšanu un iztikas līdzekļu lauksaimniecību. Viņi galvenokārt kultivē manioku, kukurūzu, saldos kartupeļus un banānu. Darba dalīšana ir precīzi definēta, vīrieši ir atbildīgi par medībām un makšķerēšanu, savukārt sievietes rūpējas par augļu un lauksaimniecības kolekciju.

izaicinājumi, ar kuriem saskaras Yanomami

Yanomami saskaras ar dažādiem izaicinājumiem attiecībā uz viņu kultūras un teritorijas saglabāšanu. Nelegālo perspektīvu iebrukums viņu zemē ir izraisījis negatīvu ietekmi, piemēram, upju piesārņojumu pēc dzīvsudraba, mežu izciršanas un vardarbīgiem konfliktiem. Turklāt slimības, kuras izraisījušas neindiatori cilvēki, rada būtiskus draudus Yanomami veselībai.

saglabāšanas nozīme

Yanomami kultūras saglabāšana ir būtiska ne tikai šo cilvēku izdzīvošanai, bet arī Amazones bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai. Yanomami ir plašas zināšanas par mežu un tā resursiem, un to klātbūtne ir būtiska vides līdzsvara uzturēšanai.

 • Yanomami ir Amazones pamatiedzīvotāji.
 • Viņiem ir bagāta un daudzveidīga kultūra.
 • Jūsu dzīvesveids ir balstīts uz medībām, makšķerēšanu, augļu savākšanu un lauksaimniecību.
 • saskaras ar tādiem izaicinājumiem kā iebrukums perspektīviem un slimībām, ko izraisījuši cilvēki, kas nav individuāli cilvēki.
 • Janomami kultūras saglabāšana ir svarīga Amazones bioloģiskajai daudzveidībai.

 • izaicinājumi, ar kuriem saskaras Yanomami
  saglabāšanas nozīme

  iebrukums nelegālajos prospektos bioloģiskās daudzveidības saglabāšana
  upes piesārņojums ar dzīvsudrabu Vides līdzsvara uzturēšana
  mežu izciršana
  vardarbīgi konflikti
  slimības, ko atnesa cilvēki