Ko nozīmē zilās asinis

Ko nozīmē zilas asinis?

Kad mēs dzirdam izteiksmi “zilās asinis”, mēs parasti domājam par muižniecību vai augstas līnijas cilvēkiem. Bet ko patiesībā nozīmē, ja ir zilas asinis?

Termina

izcelsme

Terminam “zilās asinis” sakņojas Eiropas vēsturē un kultūrā. Viduslaiku laikā Eiropas muižniecība uzskatīja, ka tās vēnas ir tik bāli, ka asinīm šķita zilgana nokrāsa. Tas notika tāpēc, ka muižnieku āda bija skaidrāka, jo viņi lielāko daļu laika pavadīja slēgtā vidē, prom no saules.

Zinātniskais skaidrojums

Lai arī izteiksme “zilās asinis” ir tikai metafora, asiņu krāsai ir zinātnisks skaidrojums. Cilvēka asinis ir sarkanas, jo ir hemoglobīna, olbaltumviela, kas satur dzelzi un ir atbildīga par skābekļa transportēšanu caur ķermeni. Kad asinis ir skābētas, ti, kad tās atrodas plaušās, tās iegūst spilgti sarkanu toni. Tomēr, kad asinis ir dezoksigētas, tāpat kā tad, kad tās atgriežas sirdī, tās var šķist tumšāka, gandrīz zilgana.

zinātkāre:

Lai arī termins “zilās asinis” ir saistīts ar muižniecību, ir svarīgi uzsvērt, ka asins krāsa ir vienāda visiem cilvēkiem neatkarīgi no tā sociālās izcelsmes. Atšķirība ir ādas pigmentācija, kas var atšķirties atkarībā no melanīna daudzuma.

  • Termina “zilās asinis” izcelsme
  • Asins krāsas zinātnisks skaidrojums
  • Ziņkārība par asociāciju ar muižniecību


  • Nozīme

    zilas asinis izteiksme, kas saistīta ar Eiropas muižniecību, kas uzskatīja, ka tās vēnas ir tik bālas, ka asinīm šķita zilgana nokrāsa.
    hemoglobīns olbaltumvielas, kas atrodas cilvēka asinīs, kas atbild par skābekļa transportēšanu caur ķermeni.
    melanīns pigments, kas atbild par ādas krāsu, matiem un acīm.