Ko tas nozīmē

Ko nozīmē strādnieks?

Termins “strādnieks” tiek izmantots, lai atsauktos uz manuālu darbinieku, tas ir, kādu, kurš veic fiziskas aktivitātes, lai ražotu preces vai pakalpojumus. Darbinieks ir tas, kurš cita starpā veic manuālus uzdevumus rūpnīcās, nozarēs, konstrukcijās.

Darbinieku īpašības

Darbiniekam parasti ir īpašas prasmes veikt savu funkciju kā tehniskas un praktiskas zināšanas, kas saistītas ar viņa darbu. Turklāt to var nolīgt uzņēmums vai darboties kā pašnodarbinātam.

Darbinieki ir svarīgi dažādu ekonomikas nozaru darbībai, piemēram, rūpniecībai, celtniecībai un lauksaimniecībai. Viņiem ir galvenā loma preču un pakalpojumu ražošanā, ko patērē sabiedrība.

Darba ņēmēja nozīme sabiedrībā

Darbinieku darbs ir būtisks valsts ekonomiskajai attīstībai. Viņi ir atbildīgi par patēriņa precēm, kuras mēs izmantojam ikdienas dzīvē, piemēram, apģērbs, pārtika, elektronika, cita starpā.

Turklāt darbinieki veicina arī darba vietu radīšanu un ekonomikas kustību. Tās aktivitātes rada pieprasījumu pēc izejvielām, aprīkojumu un pakalpojumiem, palielinot citas sabiedrības nozares.

zinātkāre:

Vai jūs zinājāt, ka Darba diena tiek svinēta 1. maijā par godu darbiniekiem? Šis datums tika izvēlēts, atsaucoties uz vispārējo streiku, kas notika 1886. gadā Amerikas Savienotajās Valstīs, cenšoties samazināt darba dienu līdz astoņām stundām dienā.

 • Termina “strādnieks” izcelsme
 • Funkcijas, kuras veic darbinieki
 • Darbinieku darba apstākļi
 • Arodbiedrību strādnieku organizācija

 • valsts
  Darbinieku skaits

  Brazīlija 10 miljoni
  Ķīna 150 miljoni
  Amerikas Savienotās Valstis 15 miljoni