Ko tas nozīmē

ko nozīmē ruminate?

Ruminēšana ir termins, ko izmanto, lai aprakstītu košļājamās un gremošanas procesu ar atgremotāju dzīvniekiem, piemēram, govīm, aitām un kazām. Šiem dzīvniekiem ir specializēta gremošanas sistēma, kas pazīstama kā atgremotāju gremošanas sistēma, kas ļauj viņiem iegūt barības vielas no sarežģītiem pārtikas produktiem, piemēram, augiem esošajai celulozei.

Kā darbojas ruminācijas process?

Ruminācijas process notiek četros galvenajos posmos:

 • norīkošana: Dzīvnieks ātri uzņem lielu daudzumu pārtikas, to pareizi košļājot.
 • Rumination: Pārtika tiek pārtraukta no spurekļa, pirmās kuņģa kameras, līdz mutei, kur to atkal košļā.
 • Reinstage: košļāšanas laikā ēdienu sajauc ar siekalām, veidojot mīklu ar nosaukumu “Pārtikas bolus”. Šajā siekalā ir fermenti, kas palīdz gremot.
 • Norijot: Pēc košļāšanas ēdiens atkal tiek norīts un nonāk uz citām kuņģa kamerām, kur notiek pati gremošana.
 • Ruminācijas ieguvumi no atgremotāju dzīvniekiem

  Ruminācija ir būtiska atgremotāju dzīvniekiem, jo ​​tas ļauj viņiem iegūt zemas kvalitātes pārtikas barības vielas, piemēram, salmus un zāli. Turklāt ruminācijas process palīdz uzlabot pārtikas gremošanu, palielinot šo dzīvnieku gremošanas sistēmas efektivitāti.


  Ruminācijas ieguvumi
  apraksts

  Papildus dzīvnieku priekšrocībām ruminācijai ir arī liela nozīme pārtikas ražošanā cilvēkiem. Izmantojot atgremotāju, atgremotāju dzīvnieki pārvērš zemu uztura pārtiku par augstas vērtības produktiem, piemēram, gaļu un pienu.

  Uzziniet vairāk par rumināciju

  Atsauces:

 • Smits, J. D. (2000). Ruminantu uzturs. In: Hercogu fizioloģija mājas dzīvniekiem.
 • Van Soest, P. J. (1994). Ruminanta uztura ekoloģija.
 • Labāka uzturvielu lietošana Rumination ļauj dzīvniekiem iegūt vairāk barības vielu no pārtikas, pat tās, kuras ir grūti sagremot.
  gremošanas slimību riska samazināšana Ruminācijas process palīdz novērst tādas gremošanas problēmas kā Ruminal Acidosis.
  piena ražošanas stimuls Pareiza atgremošana ir tieši saistīta ar piena ražošanu piena govīm.