Kas ir zīdaiņi

Kas ir zīdaiņi?

Zīdaiņi ir bērni vecumā no 0 līdz 1 gadu, ti, viņi ir mazuļi, kuri joprojām barojas tikai ar pienu, neatkarīgi no tā, vai tas ir mātes vai bērnu formula. Šajā posmā zīdaiņi pilnībā attīstās un izaugsme, kurai nepieciešama īpaša aprūpe ar savu pārtiku un veselību.

zīdaiņu pārtika

Zīdaiņu pārtika ir kritiska, lai nodrošinātu viņu veselīgo izaugsmi. Pirmajos dzīves mēnešos mātes piens ir vispiemērotākais ēdiens, jo tam ir visas barības vielas, kas vajadzīgas mazulim. Ekskluzīva barošana ar krūti ir ieteicama līdz 6 mēnešu vecumam.

Ja māte nevar barot bērnu ar krūti, jūs varat izmantot bērnišķīgas formulas, kuras ieteikuši pediatrs. Šīs formulas ir izstrādātas, lai apmierinātu visas zīdaiņu uzturvērtības.

Zīdaiņu veselības aprūpe

Papildus pienācīgai uzturam ir svarīgi ņemt vērā citus zīdaiņus. Ir svarīgi atjaunināt vakcīnas, regulāri konsultēties ar pediatru un apzināties jebkādas mazuļa diskomforta vai maiņas pazīmes.

Zīdaiņiem ir nepieciešama arī drošas un bez riska vide. Ir svarīgi nodrošināt, ka mazulis guļ piemērotā šūpulī ar stingru matraci un bez vaļīgiem priekšmetiem, kas var izraisīt nosmakšanu.

Ziņkārība: Vai zinājāt, ka zīdaiņiem joprojām ir attīstīta imūnsistēma? Tāpēc ir svarīgi izvairīties no saskares ar slimiem cilvēkiem un uzturēt pareizu higiēnu, lai novērstu infekcijas.

 • Ekskluzīvs zīdīšana līdz 6 mēnešiem;
 • Pakāpeniska pārtikas ievads no 6 mēnešiem;
 • Regulāras konsultācijas ar pediatru;
 • Vakcinācija atjaunināta;
 • Droša un bez riska vide.

 • pārtika
  veselība
  aprūpe

  Atsauces:

  mātes piens vai bērnu formula vakcīnas līdz šim droša vide
  pakāpeniska pārtika ievads Regulāras konsultācijas ar pediatru pareiza higiēna